Uudised

Ajal kui paljud riigiasutused ja suured ettevõtted viivad oma teenused maapiirkondadest ära,

toetab teiste ühistute seas ka Põlva Tarbijate Ühistu maaelu, investeerides uute kaupluste avamisse.

Alates 30. maist 2016 ootab Põlva Tarbijate Ühistu kõiki eelnevaid, tänaseid ja tulevasi kliente uude Ahja Illimari Konsumisse.

Pidulikule avakõnele Põlva TÜ juhatuse esimehe Peeter Urmani poolt järgnenud lindilõikamisel osalesid kaupluse töötajad eesotsas kaupluse juhataja Tiivi Vardiga, endine kaupluse juhataja Luule Ploompuu ning Ahja vallavanem Peeter Sibul. Avamistseremooniale kohale tulnud rahvamassile pakkusid meelelahutust Põlva Puhkpilliorkester ning lõõtsamehed Toomas Ojasaar ja Ants Järv. Poodi sisenedes avanes läbi fotode ülevaade Illimari ajaloost.

Illimari Konsum on Lõuna-Eestis hetkel üks kaasaegsamaid kauplusehooneid. Poeriiulitel on igapäevaselt 5000 kaubaartiklit ning müügipind kasvas seniselt 180 ruutmeetrilt 360 ruutmeetrile.

Vastavatud kauplus ammutab osa vajaminevast energiast katuselasuvatest päikesepaneelidest.  Illimari Konsum on ühtlasi ka esimene Coop Eesti Keskühistu süsteemis olev kauplus, mis kasutab taastuvenergiat, kuid kindlasti mitte viimane.

Tasub mainimist, et projekti teostamisel pole kasutatud Euroopa Liidu vahendeid.

Ahja Illimari Konsumi kauplusehoone tellija oli Põlva Tarbijate Ühistu, projekteerija Raamprojekt OÜ, peatöövõtja Arpeks Ehitus AS, omanikujärelevalvet teostas Telora-E AS. Töö objektil algas 2015. aasta septembris.

Täname partnereid koostöö eest, kaupluse töötajaid hea ning kvaliteetse töö eest ning kliente kaupluse külastamise eest!

Soovime kõigile head ostlemist vastavatud Ahja Illimari Konsumis!

FB2

 


Põlva Tarbijate Ühistu Eesti suurimate maksumaksjate seasPeaminister Taavi Rõivas kohtus Stenbocki majas 2015. aasta suurimate maksumaksjatega. Koos Maksu- ja Tolliameti juhi Marek Helmiga tunnustati riigi ja maakondade suurimaid juriidilisest isikust maksumaksjaid ning eksportööre nii riiklike kui tööjõumaksude lõikes.

Põlvamaa suurim tööjõumaksude ja riiklike maksude maksja 2015.aastal oli Põlva Tarbijate Ühistu

Maksu- ja Tolliameti andmetel maksid 2015. aastal 84 051 ettevõtet kokku 6,5 miljardit eurot makse. Tööjõumaksusid ja -makseid tasusid ettevõtted kokku 2,8 miljardit eurot. Enam tasusid tööjõumakse töötleva tööstuse ning hulgi- ja jaekaubanduse tegevusala ettevõtted.

Samal teemal:

http://majandus24.postimees.ee/3576849/fotod-vaata-kes-on-eesti-suurimad-maksumaksjad

http://www.aripaev.ee/uudised/2016/02/09/eesti-suurimad-maksumaksjad

Foto Andras Kralla(1)

Foto Andras Kralla

 


 

 

Ahja Konsumi nurgakivi

Neljapäeval 15. oktoobril 2015 paigaldati nurgakivi Põlva Tarbijate Ühistu Ahja kaupluse uuele hoonele. Ehitatav hoone tuleb ühekorruseline, kaupluse müügipinnaga 350 m2. Uues hoones alustab tööd Konsumi ketti kuuluv kauplus, kuhu lisaks suurenenud toidu- ja esmatarbekaupade sortimendile on müügile tulemas ka lilled.

Kauplusehoone projekteeris OÜ Raamprojekt, ehituse peatöövõtja on OÜ Arpeks Ehitus. Kauplus loodetakse valmis saada 2016. aasta alguseks.

IMG_0114 IMG_0121